Vi er en del af Dansk Karate Union, og en del af en stor international "Fuldkontakt Karate-ka familie" med mere end 10 millioner udøvere i stort set alle lande:
 

Dansk Karate Union (DKU)
DKUs hjemmeside rummer et væld af nyttige informationer om alt hvad der foregår indenfor vores organisations danske afdeling.

European Kyokushin Organisation (EKO)

Link til det engelske hovedsæde for vores organisations europæiske afdeling.

WKO World Karate Organisation
 - Shinkyokushin
Link til organisationens japanske og globale hovedsæde.
 
Link til de øvrige klubber organiseret under DKU:
 
Frederiksberg Karateskole Shinkyokushin
Mariendalshallen Mariendalsvej 21 C
2000 Frederiksberg
Tlf: +45 26191870
E-mail: frederiksberg@kyokushin.dk
 
Shinryokudan
Nansensgade 47, baghuset 3
1366 København K
Tlf: +45 33338681
E-mail: nansensgade@kyokushin.dk
 
Ballerup Kyokushin Karate
c/o Sneppehøj 11,
2750 Ballerup
E-mail: ballerup@kyokushin.dk
 
Roskilde Karate Klub
Præstemarksvej 10C
4000 Roskilde
Tlf: +45 46756547
E-mail: roskilde@kyokushin.dk
 
Middelfart Karate Klub
Østre Skole Viaduktvej 55
Att. Henning Nielsen
Behrendtsvej 14
5500 Middelfart
Tlf: +45 64411682
E-mail: middelfart@kyokushin.dk
 
Svendborg Karateskole Kyokushinkai
Østrehavnevej 35, 2. sal
5700 Svendborg
Tlf: +45 62222336
E-mail: svendborg@kyokushin.dk
 
Gråsten Karate Klub
I Ahlmannsparken
Ahlefeldtvej 4
6200 Gråsten
Att. Calle Hansen
Gråstenvej 15 B, Felsted
6200 Gråsten
Tlf: +45 21258077
E-mail: graasten@kyokushin.dk
 
Aabenraa Karate Klub
Nyløkke 2
6200 Aabenraa
Att. Michael H. Simonsen
Stubbæk Bygade 15, Stubbæk
6200 Aabenraa
Tlf: +45 40955286
E-mail: aabenraa@kyokushin.dk
 
Kyokushinkai Himmerland
Hovedgaden 57, Vester Hornum
9640 Farsø

Att. Kim Trier Larsen
Evaholmvej 9
9600 Aars
Tlf: +45 23967686 / 30493929
E-mail: himmerland@kyokushin.dk

  Karateklubben Kyokushinkai København - c/o Grøndal Multicenter, Hvidkildevej 64, 2400 kbh - 2400 København NV - Tlf: 38194050 en løsning fra Klubmodul